Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.

Тиждень безпеки дитини

Oct 28, 2019
З 28 жовтня по 01 листопада у нашому закладі пройшов тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності дитини

     Тиждень безпеки дитини  Ми знаємо, що людина - вінець природи, проте й вона підвладна всім небезпекам навколишнього світу та тим, які створила для себе сама: зброя, хімічні споруди, наркотики, транспорт тощо.  Саме в сучасних умовах особливого значення набуває проблема особистої безпеки , тому що через незахищеність  перед природнім, техногенним і соціальним оточенням потенційні загрози легко стають реальністю.

       З 28 жовтня по 01 листопада 2019 року у нашому закладі проходив Тиждень безпеки дитини.   Метою проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності було поліпшення якості освітнього процесу з питань особистої безпеки та захисту життя дітей; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.
При підготовці до «Тижня безпеки дитини» було розроблено план заходів щодо навчання дітей правилам поведінки при виникненні надзвичайних подій, пожеж, травматизму у формі пізнавальних ігор, вікторин, конкурсів малюнків, бесід. 

      Цей тиждень проводився за такими основними розділами:

понеділок 28.10.2019 року  -  «Дитина серед людей»; 

вівторок 29.10.2019 року – «Предмети навколо нас»;

середа 30.10.2019 року – «Вогонь – друг, вогонь - ворог»;

четвер 31.10.2019 року – «Безпечні та небезпечні вулиці та дороги»;

п’ятниця 01.11.2019 року – «Сам удома»;

  • в методичному кабінеті підготовлено та оформлено навчально-методичний та наочний матеріали за розділами:

«Перша долікарська допомога при укусах комах та змій»,

«Правила поведінки дітей при контакті з дикими тваринами»,

«Погіршення екологічної ситуації у світі»,

«Дбайливе відношення до живої природи».

 

      Протягом тижня було проведено лекцію з працівниками з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків. Працівникам закладу була організована тематична бесіда «Дії в незвичайних ситуаціях» з демонстрацією матеріалів.

     Формування в дитини дошкільного віку свідомої безпечної поведінки в довкіллі базується на позитивних прикладах у поведінці дорослих.  Тому з батьками була проведена така робота: підготовлені та поповнені папки-пересувки з даної тематики; було організовано консультації: «Попередження пожежі від пустощів», «Правила електронебезпеки», «Що робити, якщо дитина загубилася?», «Правила поведінки дітей з незнайомими людьми»; підготовлено пам’ятки «Попередження дорожньо-транспортного травматиз-му серед дітей дошкільного віку», «Забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку», «Профілактика інфекційних та кишкових захворювань», «Отруєння хімічними речовинами», «Отруєння ліками та лікарськими засобами», «Безпечне поводження з електричними приладами»; виготовлено буклети «Небезпека поруч».

     З вихованцями закладу були проведені

тематичні заняття: «Їжачку потрібна допомога», «Правила пожежної безпеки», «Дитина серед людей», «Предмети навколо нас», «Вогонь – друг, вогонь – ворог», з аплікації «Пожежна машина» «Спостереження за туманом», «Загаси вогонь», «Світлофор та зебра – наші помічники», «Про небезпечні речі потрібно знати малечі», «Свої та чужі», «Електричні прилади вдома», «Користь та небезпека вогню»;

бесіди: «Дорогою до дитячого садка», «Пожежа – справжнє лихо», «Як діяти з незнайомцями», «Правила безпеки з електроприладами», «Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати», «Обережно – незнайома людина!»,

«Лежать на столі виделки, шила і ножі», «Сірники – це не іграшка», «Якщо побачиш дим – дзвони 101!», «Чи можна відкривати двері незнайомим людям?»,  «У світі дорожніх знаків», «Правила поведінки з домашніми тваринами», «Небезпечні предмети на кухні», «Бачив я не раз, як вмикає мама газ», «Дрібні та гострі предмети», «Дорожні знаки треба знати»;

 розваги, ігрові вправи, дидактичні, рухливі ігри, спостереження відповідно до тематики;  організовано перегляд мультиплікаційних фільмів «Поради тітоньки Сови», «Уроки безпеки», «Смішарики – азбука безпеки», «Кицькин дім», «Котик і півник» «Вовк і семеро козенят на новий лад», «Казка про неслухняне мишеня», тощо; проведено День здоров’я, організовано об’єктове тренування евакуації дітей та дорослих на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

      На завершення Дніпропетровський дитячий театр для малюків показав виставу «Лабораторія дослідів – безпека поводження з речовинами та предметами».

      План основних заходів до «Тижня безпеки» у закладі виконаний у повному обсязі. Діти всіх вікових груп отримали та закріпили знання та вміння з безпеки життєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації.