Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.

П’ять кроків для відновлення ментального здоров’я дитини

Dec 19, 2023
Останні роки у всьому світі зростає усвідомлення важливості ментального здоров’я людини для сприйняття себе, успішної соціальної адаптації та достойної якості життя. Формування психічного здоров’я починається у дитинстві, тому особливе занепокоєння сьогодні викликає положення дітей та їх психологічний стан.

№1. Ти – у безпеці

Покиньте прифронтові території та заберіть дитину в більш безпечне місце, не нехтуйте повітряними тривогами та правилами особистої безпеки.

Забезпечте дитині усі базові потреби у місці вашого перебування: тепло в оселі, збалансоване харчування, доступ до медичної підтримки та освіти.

Обійміть та поясність дитині, що батьки стараються задля її безпеки, і що в новому середовищі у дитини буде можливість жити спокійне дитинство.

№2. Ти – не винен

Не замовчуйте факту існування війни в країні. Будьте доступним до будь-якого обговорення. А якщо не відчуваєте у собі сили розповісти про ті чи інші речі – звертайтесь до спеціалістів.

Важливо підкреслити для дитини, що вона не несе відповідальності за все, що відбувається у світі. Війни можуть виникати через політичні та історичні причини і це зовсім не пов’язано із тими зонами відповідальності дитини, які батьки визначали з ними раніше, як наприклад, прибирання іграшок у себе в кімнаті.

Варто пояснити дитині, що вона має право жити в мирі та безпеці. І якщо хтось відбирає у неї це право, то вона абсолютно не винна у цьому.

№3. Я тебе підтримую

Будьте послідовними у своїй поведінці та методах виховання.

Не соромтесь казати дитині: “Я тебе люблю”.

Показуйте підтримку через маленькі приємнощі: улюблений сніданок доньки або час разом із сином.

Хваліть дитину за те, що вона робить добре і не сваріть, коли вона припустилась помилки.

Обіймайте та розмовляйте. Прислухайтеся до її думок та почуттів.

№4. Ти – потрібен

Покажіть дитині, що у новому середовищі або вашому місті є ті, кому ти потрібен.

Приділіть час пошуку гуртків чи інших місць для інтеграції дитини та взаємодії із іншими однолітками.

№5. Час для розвитку

Продовжуйте сприяти всебічному розвитку дитини, допомагати із освітою.

Гуляйте містом з дитиною у безпечних місцях, будуйте нові приємні спогади.

Підтримуйте всі починання та захоплення дитини.

Відновлення ментального здоров’я дітей є дуже важливим етапом у житті кожної української дитини. І для того, щоб у майбутньому побудувати стійке суспільство, наразі для дитини потрібен батьківський час, взаємодія з однолітками та психоемоційна підтримка професійних менторів та психологів.