Статут КЗДО №1 "Васильок"

Цветочный разделитель-линеечка - Украшения для блога и сайта ...

 

 

 

 

 

Цветочный разделитель-линеечка - Украшения для блога и сайта ...

ЗАТВЕРДЖЕНО:

Рішення Іларіонівської селищної ради

                                                                                                                                                    від _____________.№ _____________

                                                                  

 

 

 

СТАТУТ

 

комунального закладу дошкільної освіти

«Іларіонівський ясла-садок №1 «Васильок»

 Іларіонівської селищної ради

(нова редакція)

 

     код ЄДРПОУ   35516301

 

 

2020 рік

 

Цей Статут Комунального закладу дошкільної освіти  «Іларіонівський ясла – садок №1 «Васильок»  є  новою редакцією Статуту  комунального закладу дошкільної освіти «Іларіонівський ясла – садок №1  «Васильок», затвердженого рішенням сесії  Іларіонівської  селищної ради від 13 грудня 2019 року  №542-32/VII.

 

1.Загальні положення.

1.1. Організаційно-правова форма: комунальний заклад.

1.2. Повна назва: комунальний заклад дошкільної освіти «Іларіонівський ясла-садок №1 «Васильок» Іларіонівської селищної ради (далі - Заклад, заклад дошкільної освіти).

Скорочена назва: КЗДО «Іларіонівський ясла-садок №1  «Васильок».

1.3. Місце знаходження закладу дошкільної освіти «Іларіонівський ясла-садок №1  «Васильок» Іларіонівської селищної ради:

52520 

Дніпропетровська область

Синельниківський район

селище міського типу Іларіонове,  

вулиця Європейська, будинок 15

 1.4. Засновником закладу дошкільної освіти є Іларіонівська селищна  рада Синельниківського району Дніпропетровської області ( далі – засновник), яка представляє інтереси Іларіонівської об’єднаної територіальної громади на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про об’єднані територіальні громади».

1.5. Комунальний заклад дошкільної освіти «Іларіонівський ясла-садок №1 «Васильок» Іларіонівської селищної ради є підзвітним і підконтрольним та підпорядкованим Виконавчому комітету Іларіонівської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області та голові Іларіонівської селищної ради. Координацію роботи Закладу здійснює Виконавчий комітет Іларіонівської селищної ради.

1.6 Засновник закладу дошкільної  освіти:

-       затверджує  установчі  документи закладу освіти, їх нову редакцію та зміни до них;

-       затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт закладу освіти у випадках та порядку, визначених законодавством;

-       здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти;

-       здійснює контроль за дотриманням установчих документів закладу освіти;

-       здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

- забезпечує утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов.

- не має права втручатися в діяльність закладу освіти, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та установчими документами.

       -  здійснює матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами.

1.7. Заклад дошкільної освіти є юридичною особою, має самостійний баланс, має печатку, штамп, бланки з власними реквізитами, код ЄДРПОУ,  має рахунки в органах управління Державної казначейської служби України у Синельниківському районі Дніпропетровської області.

1.8. Заклад дошкільної освіти утворений та зареєстрований у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

1.9 Заборонено розподіляти отримані доходи (прибутки) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

1.10. У своїй діяльності заклад дошкільної освіти керується  Конституцією України, законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про охорону дитинства", Конвенцією про права дитини, Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженими нормативно-правовими актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями та розпорядженнями органів місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.  

1.11. Головною метою закладу дошкільної освіти є забезпечення цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих навичок.

Діти старшого дошкільного віку обов'язково охоплюються дошкільною освітою відповідно до стандарту дошкільної освіти.

Відповідальність за здобуття дітьми дошкільної освіти несуть батьки.

Батьки самостійно обирають способи та форми, якими забезпечують реалізацію права дітей на дошкільну освіту.

Порядок, умови, форми та особливості здобуття дошкільної освіти визначаються спеціальним законом.

1.12. Діяльність закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

- задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти;

- забезпечує відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти;

- збереження та зміцнення фізичного, психічного, духовного здоров'я дитини;

- виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;

- забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

1.13. Заклад дошкільної освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством України, та цим Статутом.

1.14. Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством та державою за:

 - реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України "Про дошкільну освіту";

- забезпечення рівня дошкільної освіти в межах державних вимог щодо її змісту, рівня і обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази;

- безпечні умови освітньої діяльності.

1.15. Взаємовідносини між закладом дошкільної освіти, юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладаються між ними.

1.16. Заклад дошкільної освіти може здійснювати соціально-педагогічний патронат сім'ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які не відвідують закладів дошкільної освіти, та надавати консультаційну допомогу сім'ї. 

 

II. Комплектування  закладу дошкільної освіти

2.1. Заклад дошкільної освіти  розраховано на 110 місць.

2.2. У закладі дошкільної освіти можуть функціонувати шість груп загального розвитку з денним перебуванням.

На кожний рік мережа груп, режим роботи груп та тривалість перебування в них дітей встановлюється у відповідності до розпорядження виконкому Іларіонівської селищної ради.

2.3. Групи комплектуються за віковими ознаками відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в закладі дошкільної освіти.

Наповнюваність груп дітьми відповідає Закону України «Про дошкільну освіту»:

- 1 група раннього віку для дітей віком від 2 до 3-х років - до 15 осіб;

- 5 різновікових груп передшкільного віку для дітей віком від 3 до 6 років - до 20 осіб;

- в кожній із груп в оздоровчий період - до 15 осіб.

2.4. Порядок приймання та відрахування дітей, умови збереження за дитиною місця у Закладі визначаються відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305 та згідно з листом МОН молодь спорту від 25.05.2011 №1/9-389 "Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу".

2.5. Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником закладу протягом календарного року при наявності вільних місць на підставі заяви батьків, або осіб, які їх замінюють; свідоцтва про народження дитини, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти; медичної довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, документи для встановлення розміру батьківської плати за харчування дітей.

2.6. За дитиною зберігається місце у  закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 календарних днів).

2.7 Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, зі Статутом Закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

2.8. Переведення дітей із однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

2.9. Обов'язковою складовою системи роботи з родинами майбутніх вихованців є проведення батьківських зборів (індивідуальних консультацій) та ознайомлення батьків із:

- правилами внутрішнього  розпорядку та режимом закладу дошкільної освіти;

- освітньою програмою, за якою працює заклад дошкільної освіти;

- ступенями важкості проходження адаптаційного періоду й відповідні способи входження дитини в групу.

2.10. Відрахування дітей із закладу дошкільної освіти може здійснюватися за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють; на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в закладі дошкільної освіти; у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

2.11. Заклад дошкільної освіти письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не пізніше як за 10 календарних днів.

2.12. Діти, які перебувають у Закладі короткотривало чи під соціально-педагогічним патронатом, беруться на облік у цьому Закладі.  

 

III. Режим роботи закладу дошкільної освіти

3.1. Заклад дошкільної освіти працює за 12 годинним режимом роботи та п'ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.

3.2. Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти:

Початок роботи о 7.00 годині;

Закінчення роботи о 19.00 годині.

3.3. Режим роботи закладу дошкільної освіти, тривалість перебування в ньому дітей встановлюється засновником відповідно до законодавства України.

3.4. Короткотривале перебування (до 4 годин) передбачено для дітей віком від 3 років до 6 (7) років, які з певних причин не можуть відвідувати заклад дошкільної освіти за повним режимом перебування (12 годин), і забезпечує їх право на здобуття дошкільної освіти.

 

IV. Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти

4.1. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у закладі проводиться оздоровлення дітей.

4.2. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та оздоровчий період. 

4.3. План роботи закладу дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником закладу.

4.4. У закладі дошкільної освіти, відповідно до статті 20 Закону України «Про засади державної мовної політики», визначена українська мова навчання і виховання дітей.

4.5. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується згідно з освітньою програмою та іншими додатковими програмами розвитку дітей, затвердженими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

4.6. Заклад дошкільної освіти організовує освітній процес за пріоритетним морально-естетичним напрямом роботи.

4.7.Для здійснення освітнього процесу заклад дошкільної освіти розробляє освітню програму (єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом дошкільної освіти) для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.

Освітня програма

Основою для розроблення освітньої програми є Базовий компонент дошкільної освіти.

Освітня програма має містити:

-         загальний обсяг навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти;

-         перелік, зміст, тривалість і взаємозв'язок освітніх галузей та/або предметів, дисциплін тощо, логічну послідовність їх вивчення;

-         форми організації освітнього процесу;

-         опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

-         інші освітні компоненти (за рішенням закладу дошкільної освіти).

Зміст освітньої програми повинен передбачати:

-         формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини;

-         виховання елементів природодоцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля;

-         утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини;

-         розвиток потреби в реалізації власних творчих здібностей.

Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу дошкільної освіти та затверджується його керівником.

На основі освітньої програми заклад дошкільної освіти складає та затверджує план роботи, що конкретизує організацію освітнього процесу.

4.10. Додаткові освітні послуги, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, вводяться лише за згодою батьків дитини або осіб, які їх замінюють, за рахунок коштів батьків або осіб, які їх замінюють, фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та закладом дошкільної освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини.

 

V. Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти

5.1. Харчування дітей в закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до норм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року №1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" (із змінами) та відповідно "Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах" (від 17.04.2006 року №298/227) із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 202/165 від 26.02.2013).

5.2. У закладі дошкільної освіти встановлено режим триразового харчування. Діти з короткотривалим перебуванням у Закладі не харчуються.

5.3. Порядок встановлення плати за харчування дитини в закладі дошкільної освіти визначається Кабінетом Міністрів України.  

5.4. Забезпечення продуктами харчування здійснюється постачальниками, з якими укладено договори з забезпеченням умов постачання щодо дотримання санітарно-гігієнічних правил і норм відповідно до затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів».

5.5. Контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації  продуктів  покладається на медичну сестру та керівника закладу дошкільної освіти.

 

VI. Організація медичного обслуговування

6.1. Медичне обслуговування дітей Закладу здійснюється відповідно до нормативно-правових актів та законодавства України на безоплатній основі Іларіонівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини, передбачає проведення лікувально-профілактичних заходів, обов'язкових медичних оглядів, контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

 

VII. Учасники освітнього  процесу

7.1. Учасниками освітнього процесу у закладі дошкільної освіти є: діти передшкільного віку, директор, педагогічні працівники, медичні працівники, помічники  вихователів, батьки або особи, які їх замінюють, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти.

7.2. За успіхи в роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення: грамоти, подяки, грошові премії в межах затвердженого фонду заробітної плати або за рахунок інших власних надходжень.  

7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти:

- безоплатна якісна дошкільна освіта;

- безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

- захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;

- захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;

- здоровий спосіб життя;

- безоплатне медичне обслуговування;

- інші права, передбачені чинним законодавством України.

7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:

- вибирати заклад дошкільної освіти та форму здобуття дитиною дошкільної освіти;

- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу дошкільної освіти;

- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;

- бути на громадських засадах асистентом дитини з особливими освітніми потребами або визначити особу, яка виконуватиме обов’язки асистента дитини.

- інші права, передбачені чинним законодавством України.

7.5.Обов'язки батьків або осіб, які їх замінюють:

- своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі дошкільної освіти у встановленому порядку;

- своєчасно повідомляти заклад дошкільної освіти про можливість відсутності або хворобу дитини;

- слідкувати за станом здоров'я дитини, постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів, здібностей;

-           виховувати у дітей любов до України, повагу до національних, історичних, культурних цінностей Українського народу, дбайливе ставлення до довкілля;

-           забезпечувати умови для здобуття дітьми старшого передшкільного віку дошкільної освіти за будь-якою формою;

-           постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей;

-           поважати гідність дитини;

-           виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком, державної мови, регіональних мов або мов меншин і рідної мови, до народних традицій і звичаїв;

-           інші права та обов’язки батьків і осіб, які їх замінюють, визначаються Законом України"Про освіту".

Відвідування дитиною закладу дошкільної освіти не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі.

7.6. На посаду педагогічного працівника закладу дошкільної освіти призначається особа, яка має відповідну педагогічну та вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний та психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов'язки.

7.7. Трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, та правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.8. Педагогічні працівники мають право:

- на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;

- брати участь у роботі органів самоврядування закладу дошкільної освіти;

- об'єднуватися у професійні спілки України та бути членами інших об'єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством України;

- на підвищення кваліфікації, участь у методичних об'єднаннях, нарадах тощо;

- проводити у встановленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;

- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;

- на захист професійної честі та власної гідності;

- на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства України;

- інші права, що не суперечать законодавству України.

7.9. Педагогічні працівники зобов'язані:        

- постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково – педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.19р. №800);

- виконувати Статут, правила внутрішнього розпорядку, умови трудового договору;

- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;

- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров'ю, а також від фізичного або психічного насильства;

- брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов'язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності;

- виконувати накази та розпорядження керівництва;

- інші обов'язки, що не суперечать законодавству України.

7.10. Педагогічних та інших працівників  закладу дошкільної освіти призначає на посади та звільняє з посад директор закладу дошкільної освіти.

7.11. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти один раз на 5 років підлягають атестації відповідно Закону України «Про освіту».

7.12. Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов'язків, умов колективного договору, або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства України.

7.13. Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров'я дитини згідно з чинним законодавством України.

7.14. Працівники закладу дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" проходять періодичні медичні огляди в установленому порядку.

7.15. Педагогічне навантаження педагогічних працівників - час, призначений для здійснення освітнього процесу й визначається на підставі законодавства України.

 

VIIІ. Управління закладом дошкільної освіти

8.1. Управління закладом дошкільної освіти здійснюється Засновником Іларіонівською селищною радою та відділом освіти Виконавчого комітету Іларіонівської селищної ради в межах своїх повноважень.

8.2. Безпосереднє управління  закладом дошкільної освіти здійснює його директор, який призначається і звільняється керівником органу управління освіти.

8.3. На посаду керівника закладу дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіту не нижче ступеня бакалавра, стаж педагогічної роботи не менш як три роки, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

 8.4. Керівник закладу дошкільної освіти призначається  відділом освіти Виконавчого комітету  Іларіонівської селищної ради за погодженням засновника у порядку, визначеному законами та установчими документами, з числа претендентів, які вільно володіють державною мовою і мають вищу освіту.

Додаткові кваліфікаційні вимоги до керівника та порядок його призначення визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.

8.5. Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Повноваження (права і обов'язки) та відповідальність керівника закладу освіти визначаються законом та установчими документами закладу освіти.

Керівник є представником закладу дошкільної освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

8.6. Керівник закладу дошкільної освіти, а в разі його відсутності вихователь-методист (за наказом начальника відділу освіти Виконавчого комітету Іларіонівської селищної ради), в межах даних йому повноважень:

- організовує діяльність закладу дошкільної освіти;

- вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти;

- призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов'язки;

- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

- забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

- забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти;

- сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;

- сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України "Про дошкільну освіту", та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

- здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти;

- діє від імені Закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами закладу дошкільної освіти і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;

- приймає на роботу та звільняє з роботи працівників закладу дошкільної освіти;

- видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;

- формує  штатний  розклад за погодженням із відділом освіти ;

- контролює організацію харчування та медичного обслуговування дітей;

- відповідає за стан освітньої діяльності в закладі;

- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням із уповноваженим представником від трудового колективу Закладу;

- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;

- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;

- організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

- підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

- щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах (конференціях) колективу закладу дошкільної освіти, громадськості та батьків або осіб, які їх замінюють;

- здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.

8.7. Основним колегіальним органом управління закладу дошкільної  освіти є педагогічна рада, яка створюється у випадках і порядку, передбачених спеціальними законами, а повноваження якої визначаються установчими документами цього закладу. Педагогічна рада створюється за наявності не менше трьох педагогічних працівників.

До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти входять усі педагогічні працівники закладу, медичні працівники, інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити члени батьківської громадськості, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.

Головою педагогічної ради закладу дошкільної освіти є його директор. Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.

Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:

- схвалює освітню програму закладу, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;

- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

- розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу у закладі;

- визначає план роботи закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;

- затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;

- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи;

- затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;

- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

- визначає шляхи співпраці закладу дошкільної освіти з сім’єю;

- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення вихованців, працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;

- розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

- розглядає інші питання, віднесені законом та/або установчими документами закладу до її повноважень.

Рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти вводяться в дію рішеннями керівника закладу.

Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але проводяться не менше 4-х разів на рік.

8.8. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори колективу закладу освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік. Кількість учасників загальних зборів від працівників закладу дошкільної освіти - 70%, батьків - 30%. Термін їх повноважень становить 1 рік. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

Загальні збори:

- обирають раду закладу дошкільної освіти, її членів і голову, встановлюють термін її повноважень;

- заслуховують звіт директора закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності закладу, голови ради закладу дошкільної освіти , дають їй оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;

- розглядають питання навчально-виховної, методичної та фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти;

- затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку закладу дошкільної освіти.

8.9. У закладі дошкільної освіти може бути створена наглядова (піклувальна) рада за рішенням засновника як орган самоврядування, який формується з представників органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи закладу дошкільної освіти.

Порядок формування наглядової (піклувальної) ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються спеціальними законами, цим Статутом.

Наглядова (піклувальна) рада має право:

- брати участь у визначенні стратегії розвитку закладу освіти та контролювати її виконання;

- сприяти залученню додаткових джерел фінансування;

- аналізувати та оцінювати діяльність закладу освіти та його керівника;

- контролювати виконання кошторису та/або бюджету закладу дошкільної освіти і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов'язковими для розгляду керівником закладу дошкільної освіти;

- вносити засновнику закладу дошкільної освіти подання про заохочення або відкликання керівника закладу дошкільної освіти з підстав, визначених законом;

- здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або установчими документами закладу дошкільної освіти.

Основними завданнями піклувальної ради є:

- співпраця з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов утримання дітей у закладі дошкільної освіти;

- сприяння зміцненню матеріально-технічної, культурно-спортивної, оздоровчої бази закладу дошкільної освіти;

- сприяння залученню додаткових джерел фінансування закладу дошкільної освіти;

- стимулювання творчої праці педагогічних працівників;

- сприяння організації та проведення заходів, спрямованих на охорону життя та здоров'я учасників навчально-виховного процесу;

- організація дозвілля і оздоровлення дітей та працівників закладу дошкільної освіти ;

- всебічне зміцнення зв'язків між родинами дітей та закладом дошкільної освіти;

- стимулювання творчої праці педагогічних працівників;

- сприяння соціально-правовому захисту учасників навчально-виховного процесу.

Кількість засідань ради визначається за потребою.

Засідання ради закладу дошкільної освіти є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів (працівники закладу дошкільної освіти, батьки, засновники, спонсори та інші).

8.10. Ліцензування освітньої діяльності

Ліцензування освітньої діяльності - це процедура визнання спроможності юридичної особи надавати освітні послуги на певному рівні освіти відповідно до ліцензійних умов.

Освітня діяльність проводиться на підставі ліцензії, що видається органом ліцензування відповідно до законодавства:

-         для закладів дошкільної освіти - Дніпропетровською обласною державною адміністрацією.

Ліцензування, контроль за дотриманням ліцензійних умов, видача та анулювання ліцензій на освітню діяльність здійснюються у порядку, визначеному законодавством.

 

ІХ. Прозорість та інформаційна відкритість закладу дошкільної освіти

9.1. Заклад дошкільної освіти формулює відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднюють інформацію.

9.2. Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов'язані забезпечувати на своїх веб-сайтах (у разі їх відсутності - на веб-сайтах своїх засновників) відкритий доступ до такої інформації та документів:

- статут закладу освіти;

- ліцензії на провадження освітньої діяльності;

- структура та органи управління закладу освіти;

- кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами;

- освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;

- територія обслуговування, закріплена за закладом дошкільної освіти його засновником ;

- ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у закладі дошкільної  освіти;

- мова (мови) освітнього процесу;

- наявність вакантних посад;

- матеріально-технічне забезпечення закладу дошкільної освіти (згідно з ліцензійними умовами);

- річний звіт про діяльність закладу дошкільної освіти;

- правила прийому до закладу дошкільної освіти;

- умови доступності закладу дошкільної освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами;

- розмір плати за харчування дітей;

- інша інформація, що оприлюднюється за рішенням закладу дошкільної освіти або на вимогу законодавства.

9.3. Заклад дошкільної освіти, отримуючи публічні кошти, зобов'язаний оприлюднювати на своєму веб-сайті (або засновника) кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

9.4. Інформація та документи розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом.

9.5. Перелік додаткової інформації, обов'язкової для оприлюднення закладами дошкільної освіти, може визначатися спеціальними законами.

 

Х. Майно  закладу дошкільної освіти

10.1.Майно, передане засновником закладу дошкільної освіти, належить йому на правах оперативного управління.

10.2. Матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти включає будівлі, споруди, земельну ділянку, комунікації, інвентар, обладнання, інші матеріальні цінності.

10.3.Вимоги до матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти визначаються відповідними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також Типовим переліком обов'язкового обладнання закладу дошкільної освіти, у тому числі навчально-наочних посібників, іграшок, навчально-методичної, художньої та іншої літератури.

 

ХІ. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти

11.1. Фінансування закладу дошкільної освіти здійснюється Виконавчим комітетом Іларіонівської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області.

11.2. Головним розпорядником бюджетних коштів закладу дошкільної освіти є Виконавчий комітет Іларіонівської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області.

11.1. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється на основі його кошторису.

11.2. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є:

- надходження із загального фонду місцевого бюджету, що складається з коштів, які враховуються в розрахунках міжбюджетних трансфертів, згідно нормативів фінансової забезпеченості, а також у разі необхідності та можливостей бюджету за рахунок надходжень, які не враховуються в розрахунках міжбюджетних трансфертів;

 - кошти спеціального фонду місцевого бюджету;

- кошти від фізичних та юридичних осіб, гранти та дарунки (у вартісному обрахунку), одержані на конкретну мету;

- кошти єдиного цільового фонду селищної ради;

- благодійні внески фізичних та юридичних осіб;

- інші надходження, не заборонені законодавством України.

11.3. Заклад дошкільної освіти  за погодженням із Виконавчим комітетом Іларіонівської селищної ради  має право:

- придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;

- отримувати благодійну допомогу від установ, організацій або фізичних осіб.

Заклад дошкільної освіти має право за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень.

11.4. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в закладі дошкільної освіти визначається директором Закладу відповідно до законодавства України, нормативно – правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

  Бухгалтерський та податковий облік Закладу здійснюється самостійно або через централізовану бухгалтерію.

11.5. Статистична звітність Ф 85-к про діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до законодавства.

 

ХІІ. Контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти

12.1. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов'язаного з освітнім процесом, встановлюється засновником закладу дошкільної освіти відповідно до законодавства України.

 

ХІІІ. Реорганізація або ліквідація  закладу дошкільної освіти

13.1. Рішення про ліквідацію або реорганізацію закладу дошкільної освіти приймає засновник.

13.2. Реорганізація закладу дошкільної освіти може відбуватися шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення в порядку, встановленому  законодавством України.

13.3. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником, а у випадках ліквідації за рішенням суду - ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.

З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління закладом дошкільної освіти.

13.4. У випадках реорганізації права та зобов'язання закладу дошкільної освіти переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства України.

13.5. При реорганізації і ліквідації закладу дошкільної освіти ліквідаційною комісією вирішується питання щодо забезпечення вихованцям закладу дошкільної освіти можливості подальшого отримання дошкільної освіти відповідно до чинного законодавства України, щодо оцінки наявного майна закладу дошкільної освіти, складання ліквідаційного балансу і представлення його засновнику.

У разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) передає активи одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховує до доходу бюджету.

13.6. Працівникам закладу дошкільної освіти гарантується дотримання їх прав та інтересів  відповідно до Кодексу законів про працю.

 

                                          Голова Іларіонівської селищної ради